Fortuna gól snů v dalším týdnu? Výstavní nůžky, sólo jako Baroš a skvělé standardky

23. 10. 2018 / Martina Kramerová

V závěru října se na českých fotbalových trávnících urodila opět řada nádherných branek a výstavních tref. V divizi to byly unikátní nůžky hráče Hostouně, v ČFL krásný oblouček Jandery, v krajském přeboru zase sólíčko ala Baroš. Podívejte se se sami.

Mykhaylo Lohoyda

Pro divizní Hostouň to byl v zápase s Mosteckým FK klíčový okamžik. Jeden z domácích hráčů si v 65. minutě za stavu 1:1 postavil balon na standardku ještě slušný kousek za pokutovým územím, rozehrál však akci tak skvěle, že z ní padl rozhodující gól. Do obrany soupeře totiž poslal krásný oblouček, který jeho další spoluhráč naservíroval hlavičkou do prostoru před brankou, kde číhal Mykhaylo Lohoyda. Ten vysekl solidní nůžky a poslal Hostouň do vedení, jež domácí celek do konce duelu udržel a zvítězil 2:1.

Miloslav Káš

Tak to byla akce ala Milan Baroš zamlada. Čimelický Miloslav Káš předvedl v duelu jihočeského krajského přeboru proti Třeboni parádní sólo, které navíc zakončil třetí brankou svého celku. Povedený kousek začal nedaleko rohového praporku na levé straně hřiště, odkud Káš dostal na nohu autové vhazování. Následně obehrál několik soupeřů, naběhl si na hranici malého vápna a skvělou technickou střelou do středu soupeřovy svatyně nedal Třebonským šanci na reakci. Jeho gól z 90. minuty navíc znamenal pojistku. Čimelice díky ní vyhrály 3:1.

Karel Skoupý

Gól do šatny jako vyšitý. Takovou branku si připsali hráči Dětmarovic v závěru prvního poločasu divizního duelu s Frýdlantem. Dva hostující hráči se ve 42. minutě postavili těsně za pokutovým územím k zahrávání standardky. První z nich sice naznačil střelu, míč ale naschvál minul a nechal vyniknout Karla Skoupého, který krásnou ranou přes zeď zacílil přímo k pravé tyčce. Brankář se po míči jen ohlédl a Dětmarovice vedly už 2:0. Frýdlant sice stihl snížit, vyrovnat už ale ne, a tak si hosté odvezli těsnou výhru.

Rostislav Jandera

Na fotbalovém hřišti v Písku probíhala 44. minuta zápasu ČFL mezi domácím celkem a Vyšehradem, když chtěli Písečtí vyrazit do rychlého protiútoku. Hostující hráči je však obrali o balon a vydali se sami vpřed. Rostislav Jandera si následně narazil se svým spoluhráčem, přehodil si míč na druhou nohu a vyslal na brankáře Písku povedený oblouček, který zapadl ke vzdálenější tyči. Vyšehradu se tak podařilo chvíli před přestávkou vyrovnat skóre. Janderova výstavní trefa ale nakonec nebyla Slavoji nic platná, prohrál totiž 1:2.