Liberecký Nguyen: Chtěli jsme hrát jako Baník. Ale v jedenácti

Tak to se moc nepovedlo. Liberec si chtěl v duelu se Slavií vzít příklad z Baníku a nasadit na sešívané bojovnost a agresivitu. Hráči Slovanu však umíchali příliš silný koktejl a dohrávali o deseti. Ostravu tak napodobili, ale pouze v počtu hráčů na zeleném pažitu.

Pro fotbalisty Liberce odstartoval ostře sledovaný duel proti pražské Slavii takřka hororově. Slovan totiž už ve třetí minutě inkasoval. Stoch si postavil balon k přímému kopu a prudkou ranou do sítě se z nabízené standardky nemýlil.

To však nebylo ze špatného scénáře ještě zdaleko všechno. O osm minut později vyrobil Mikula „červený“ faul a musel se pakovat do sprch. Domácí tak byli nuceni dohrávat takřka celé utkání o deseti. Možná proto, že si chtěli vzít příklad z Baníku, jenž sešívané před časem porazil. A právě v deseti.

„Koukali jsme také na Baník, který Slavii porazil. Chtěli jsme hrát takto bojovně a agresivně i v jedenácti. Věděli jsme, že to bude dělat Slavii problémy,“ poodkryl Nguyen taktiku, s níž chtěli Liberečtí na červenobílý celek vyrukovat. Přípravu však vzali až moc důkladně a stejně jako Ostrava jejich sestava krátce po úvodním hvizdu čítala o jednoho muže méně.

Brankář Slovanu řekl, že některé prvky na Slavii platily. Chyběl jen gól. „Bojovnost a agresivita dělaly soupeři problémy. Do druhé půle jsme si určili taktiku  rychle neinkasovat a zkusit udeřit. Bohužel jsem se neprosadili,“ smutnil po těsné prohře.

Podle jeho mínění by slušel jeho týmu alespoň bod. „Jsme bojovný tým a Slavia se strachovala o vítězství až do poslední chvíle. Myslím, že minimálně bod jsme si zasloužili. Měli jsme nějaké šance, oni také, ale za tu bojovnost by byl bod odměnou.“

Kýžená trefa však na rozdíl od Baníku nepřišla. Ani ve chvíli, kdy se do útoku vrhl i Nguyen. Sám ale situaci spíše zkritizoval. „Byl jsem tam nakonec k ničemu, protože jsme vytočili míč vysoko,“ hodnotil důležitý moment strážce domácí svatyně.

Slavia tak odjela zpoza Ještědu se všemi body. Inu, opičit se nevyplácí. Alespoň ve fotbale ne.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně