Vyber Gól snů za měsíc září! Do nominace se dostaly hlavně rány z pořádné dálky

18. 10. 2018 / Přihraj

Fortuna Gól snů pokračuje a s ním i hledání nejkrásnější branky výkonnostního fotbalu za rok 2018. Tentokrát postoupila do měsíčního hlasování hned pětice gólů. Kdo z pěti vítězů týdne završí svůj úspěch tím, že pro sebe získá titul vítěz Fortuna Gól snů měsíce září?

Kdo jsou ti, kteří vás celý minulý měsíci bavili svými parádními trefami? První je Josef Eliáš hrající za SK Zápy. Tenhle záložník a milovník rybaření, jehož nejoblíbenějším pokrmem je řízek, ukázal velký přehled v zakončení. V zápase s Vltavínem si navedl míč do středu a perfektně zavěsil do šibenice, takový zrcadlový Arjen Robben. Jeho Zápy i díky tomuhle gólovému příspěvku zvítězili 4:2.

Branky z velké dálky jsou pravidelně na horních příčkách různých gólových hitparád. Jedna podobná se dostala i do zářijového vydání. Její autor Tomáš Fejfar si dovolil něco takového v utkání Ústeckého krajského přeboru Krupka – Modrá. Za stavu 4:0 pro Krupku (Tomáš hraje za Modrou), dostal Tomáš Fejfar dost prostoru a zkusil nachytat brankáře domácích, to mu vyšlo a zmírnil tak celkovou prohru svého týmu na 1:6 z pohledu FK Jiskra Modrá.

Jeden týden zvítězil gól, který TJ Krupka obdržela a hned ten následující se jeden z jejích hráčů mohl radovat z vítězství. Kryštof Kubný, teprve dvacetiletý obránce již zmiňovaného týmu TJ Krupka uzavřel skóre zápasu svojí ranou pod břevno. Tuhle parádu si budou v Jílovém asi dlouho pamatovat.

Čtvrtým nominovaným je Martin Kaválek z TJ Sokol Nové Strašecí. Rozhodnout zápas těsně před koncem, je vždycky důvod k radosti. Rozhodnout ho ale z dobrých třiceti metrů a ještě k tomu z přímého kopu á la Roberto Carlos je prostě něco navíc. To něco navíc hlasitě ocenili i domácí fanoušci.

Pátým borcem do party nominovaných zářijových střelců je Martin Brnovják z AFK Tuchlovice. Se svými spoluhráči sice podlehl vysoko Čechii Vykáň 1:4, ale jeho rána stála za to. Spoluhráč mu krásně nalil a pak, slovy jednoho hokejového komentátora: “už mu nezbylo nic jiného než zvednout ruce nad hlavu a začít se radovat.”

Kdo bude tedy vítězem za měsíc září a objeví se ve studiu po boku Petra Svěceného a Petra Švancary? Kdo postoupí do lednového finále? Je lepší nachytávka brankáře nebo přímák ze dvou kilometrů? Hlasuj na do pátku 19. řijna do 23:00.

#Fortuna Gól snů
Nejnovější : články