Kouč Španělů Enrique: 0:3 po poločase? Normální by bylo hráče zabít

To byl opravdu zápas blbec. I když se Španělům doma proti Anglii tradičně daří, tentokrát kvůli zpackané první půlce svému soupeři podlehli. Albion se trefil do přestávky hned třikrát a trenér Luis Enrique neskrýval rozčarování.

Vše začalo už v 16. minutě, když se parádně trefil přesně do šibenice Raheem Sterling. Byla to první branka Angličanů na španělské půdě od roku 1987! A s domácími to vypadalo ještě o poznání hůř. Ve 30. minutě se totiž prosadil Marcus Rashford, jenž zužitkoval skvělý pas Harryho Kanea, a ve 38. minutě znovu zaúřadoval Sterling, když zblízka doklepl míč do odkryté brány. 

„Musíme si přiznat, že první poločas byl velmi špatný. Udělali jsme hodně individuálních chyb. Normální by bylo hráče o přestávce zabít, ale já je chválil a povzbuzoval a nic nezměnil. Řekl jsem jim, že všechny velké týmy trpí,“ řekl po zápase před novináři trenér Španělů Luis Enrique. „Rozumím tomuto mužstvu. Hráči se svým přístupem nepotřebují nakopnutí, kritiku nebo tři střídání. Potřeboval jsem změnit jen pár taktických detailů a naladit je na pozitivní notu,“ dodal. 

Parta okolo Sergia Ramose opravdu zařadila ve druhé půli na výrazně vyšší rychlostní stupeň a dočkala se snížení. V osmé minutě nastavení pak upravil na 2:3 po parádní hlavičce právě kapitán Ramos, ale na vyrovnání už Enriqueho partě nezbýval čas. Španělům tak nebyl pranic platný drtivý tlak a jednoznačný poměr střel na branku 25:5. „Druhý poločas byl dobrý. Lépe jsme pracovali s míčem a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Škoda, že jsme nedali druhý gól dříve. Jsem přesvědčený, že by nás pak fanoušci dotáhli ke třetímu gólu,“ povzdechl si zklamaný Enrique. 

Jeho tým tak promarnil velkou šanci zajistit si s předstihem postup do finálového turnaje Ligy národů. Španělsko vede po třech odehraných zápasech svou skupinu se šesti body, Angličané se na ně však po důležitém pondělním vítězství dívají už jen z dvoubodového odstupu. Silný trojlístek ještě uzavírají Chorvaté, kteří po spanilé jízdě na mistrovství světa dokráčeli až ke stříbrným medailím. Zatím však získali jediný bod. „Hrát ve skupině proti dvěma semifinalistům mistrovství světa není jednoduché, ale stále to máme ve svých rukou. Pojedeme v listopadu do Chorvatska zvítězit,“ spřádá plány bývalý kouč slavné Barcelony. Španělé mají na poraženého finalistu dobré vzpomínky, v září ho doma rozstříleli suverénně 6:0.    

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně