Přes půl milionu! Liga letos baví a fanoušků v hledišti je plno

08. 10. 2018 / Martina Kramerová

Článek náhled

Foto: Fortuna

Tak to je hodně velká paráda. FORTUNA:LIGA se letos rozjela ve velkém stylu a týden co týden láká na jednotlivé zápasy tisíce fanoušků. Ti se baví nejen fotbalem, ale i různými doprovodnými akcemi. Nejvyšší soutěž zkrátka válí.

Vychutnat si zápas naživo, dát si výbornou klobásku a zalít zážitek pořádným pivem. Případně si i zařádit na fotbalové střelnici nebo sledovat zápas ve speciálních žlutých Fortuna brýlích.

Ochozy fotbalových stadionů se letos totiž zaplňují doslova jedna báseň a hráči mohou téměř pokaždé počítat s vynikající podporou. Hlediště praská ve švech především při domácích utkáních pražské Slavie. Její zápasy v Edenu prozatím navštívilo zhruba 82 tisíc fanoušků. Průměrně si vršovické bitvy o body doposud nenechalo ujít 13 642 příznivců.

Jen o trochu méně lidí chodí na Spartu, v Plzni nebo Ostravě. Na Letné se návštěvy přibližují jedenácti tisícům, celkem zatím přišlo na 52 tisíc lidí. Nejméně sledované jsou doma naopak Dukla a Opava.

Štruncovy sady a Městský stadion ve Vítkovicích průměrně vítají rovněž takřka jedenáct tisíc lidí. Z celkového pohledu zhlédlo duely Plzně v uplynulých měsících přímo na stadionu na 62 tisíc viktoriánů. Baník je na tom obdobně jako Sparta, doteď mu přišlo fandit 52 tisíc lidí.

V čem ale Sparta vyniká, jsou návštěvy na zápasech, které hraje na venkovních hřištích. Lákadlo v podobě letenského celku stále funguje a na svěřence kouče Ščasného vyráží do ochozů průměrně 9 829 fanoušků. Druhý je v tomto ohledu nováček z Opavy (8 407) a třetí druhé pražské „S“ (8 378). Po sečtení diváckých návštěv doma i venku nejvíc táhnou opět sešívaní, za nimi jsou v těsném závěsu Sparta a Baník.

Z pohledu využití kapacity stadionu vládne statistikám ale zcela jiné mužstvo – Bohemians a jejich legendární „Ďolíček“. Hlediště zelenobílého stánku se pravidelně plní skoro do 95 %. A největší šlágr podle nejvyšší koncentrace fotbalových nadšenců na jednom místě? Tím byl zápas Slavie s Plzní, při němž bylo v Eden Aréně obsazeno celých 17 338 sedadel.

V jedenácti dosud odehraných kolech prošlo branami stadionů ve všech koutech republiky dohromady 527 909 fanoušků, a to už je hodně slušné číslo. Že jste přímo na zápase ještě nebyli? Určitě vyražte. Rozhodně si to užijete

#Zaměřeno na fanoušky
Nejnovější : články