Trenér Páník zářil po výhře nad Slavií: Ukázali jsme, že všechny bariéry jdou ve fotbale překonat

02. 10. 2018 / Martina Kramerová

Článek náhled

Tohle si Milan Baroš jen tak za rámeček nedá. V duelu mezi Baníkem a Slavií inkasoval po poradě s videem červenou kartu a pro hodně ostrá slova nešel vůbec daleko. Jenže jeho vyloučením v 15. minutě zápas neskončil a Baník v deseti dokázal Slavii porazit 2:1.

Dlouhá léta sekal latinu a šel všem příkladem. Občas si na hřišti sice hlasitě ulevil směrem k rozhodčím i protihráčům, jinak však Milan Baroš působil se svou láskou k fotbalu a buldočí touhou vítězit jako vzor důležitých fotbalových ctností.

Teď se ale po značné době zase neudržel na uzdě. A navíc v ostře sledovaným duelem mezi Baníkem a Slavií. Už na úvod vzájemné bitvy se totiž odehrála situace, jež bývalém reprezentantovi hodně hnula žlučí. Protřelý baníkovec v 15. minutě nedovoleně sejmul slávistu Součka a vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu. Na tom by nebylo nic divného, jenže tentokrát následovalo hodně kuriózní pokračování.

Sudí nechali pro jistotu zákrok posoudit na videu a na základě zjištěných informací posléze poslali Baroše rovnou pod sprchu. Jeho faul totiž nakonec ohodnotili jako „červený“. Ligová hvězda číslo jedna se proto okamžitě pakovala z travnaté plochy.

Vypadalo to, že pro Baník je to konec pomýšlení na dobrý výdledek, jenže tým ze Slezska se semknul a dokázal i v početní nevýhodě Slavii porazit. "Po vyloučení jsem se obával, abychom nedostali šestku," připustil trenér Baníku Bohumil Páník.

"Fotbal se hraje proto, aby divák něco viděl, aby byl pořád v napětí. Myslím, že to jsme dnes zažili," hodnotil Páník po konci dramatického utkání těsnou výhru Baníku 2:1. "Je to jedno z mých největších vítězství v životě," dodal.

Podle něj utkání se Slavií dokázalo, že ve fotbale nelze žádný výsledek předvídat. "Slavia přehrála před nedávnem francouzské mužstvo, v tom zápase dominovala. A na fotbale je krásné, že je můžeme díky vůli a bojovnosti porazit. Ukázali jsme, že všechny bariéry jdou ve fotbale překonat," uzavřel povídání Páník.

Sám musel během utkání také ze hřiště. Kvůli emotivním gestům a pokřikování na rozhodčího musel poslední minuty sledovat dění na trávníku jen z tribuny.

Možná by utkání nehodnotil s takovým nadhledem, kdyby po Barošově vyloučení Baník v deseti prohrál. Na to už se ale historie neptá.