Jako Usain Bolt. Tretry pryč a kopačky na nohy. Atlet Maslák bude fotbalistou

27. 09. 2018 / Martina Kramerová

Článek náhled

Foto: Přihraj

Tak to tu ještě nebylo. Atlet Pavel Maslák se výjimečně nepředstaví na ovále, ale jako fotbalista. Na zeleném pažitu. Český atlet napodobí sprintera Bolta a ukáže své fotbalové schopnosti v duelu okresního přeboru. V rámci akce Můj fotbal živě oblékne dres Mikulova B.

Atlet Pavel Maslák bez treter a s kopačkami? Neskutečná rarita. Jenže ne první na světě. Jak se změnit z běžce na fotbalistu už ukázal legendární sprinter Usain Bolt, který po konci kariéry zkoušel štěstí třeba ve slavné Borussii Dortmund. Pak zakotvil v týmu Central Coast Mariners a za australský celek dokonce odehrál jeden přípravný zápas.

To Maslák má skromnější cíle. Na hřiště vyběhne jen v zápase III. třídy okresního přeboru mezi Vranovicemi a Pálovou Mikulov B.  Půjde ale utkání mistrovské, v čemž Bolta předstihne. Co k takovému rozhodnutí trojnásobného halového mistra světa a Evropy přimělo? Společný projekt Fortuny, Fotbalové asociace a České televize s názvem Můj fotbal živě.

Ten přináší každou sezonu sedm přímých přenosů z výkonnostního fotbalu a snaží se ukázat, že i mimo světla reflektorů se hraje krásný fotbal. Hráče Mikulova B tentokrát doplní právě český atletický mistr. Ambasadorem domácího týmu navíc bude bývalý fotbalista Petr Švancara. A zastane nejen roli mentora, ale i motivátora a asistenta trenéra. Vranovice hodlá naopak dohnat k úspěchu zpěvák Petr Bende.

 Jak výjimečné střetnutí dopadne? Bude Maslák při debutu úspěšnější než Usain Bolt? Nastoupí v základu? A vstřelí nějaké góly? To vše se dozvíte, když si zapnete ČT Sport nebo se přijdete přímo podívat na hřiště v Mikulově. Utkání bude odstartováno v sobotu 29. září v 10 hodin dopoledne.

Natěšení fanoušci se mohou těšit na malé fotbalové vinobraní, cimbálovku na hřišti a burčák v hledišti. Kromě tradičních atrakcí v podobě fotbalové klece nebo populární poločasové soutěže o Sony Playstation 4 navíc získají možnost zastřílet si na Fotbalové střelnici Fortuny.

Nasází nějaký snajpr víc branek než „Švanci“ a Maslák? A jak se střelnice na jižní Moravě bude líbit? Fortuna přichystá přímo na místě mobilní pobočku, kde proběhnou sázky na dané utkání. A to dokonce LIVE. Nebude chybět ani tipovací soutěž o 2 tisíce korun v sázenkách.

No nezní to skvěle? Pravý fotbalový fanda by si takovou slavnost neměl rozhodně nechat ujít. Přijďte si sobotní dopoledne pořádně užít.

 

#Fotbal jinak
Nejnovější : články