Jak je důležité míti Součka! Je jako kompjůtr, hlásí Trpišovský

Pan Nepostradatelný. Alespoň tak se mluví o Tomáši Součkovi, který je jedním z pilířů červenobílé sestavy. Jeho pravidelné herní příspěvky ocenil i kouč Jindřich Trpišovský, jenž ho dokonce přirovnal k výkonnému počítači.

Byl to ve všech směrech krásný večer. Slávisté si v základní skupině Evropské ligy vyšlápli na favorita z Bordeaux a díky těsnému vítězství 1:0 zapsali do tabulky pravdy plný počet bodů. Fanoušci si mohli užít nejen slastný triumf, ale také radost ze hry.

Na počínání sešívané letky na travnaté ploše se totiž takřka po celý zápas i hezky koukalo. K tomu se přidalo povedené choreo a v Edenu se zrodil pohádkový večer. Roli „kouzelníka“ zastal jako již tradičně záložník Tomáš Souček, jenž byl skoro nezastavitelný.

A jeho skvělá forma samozřejmě neunikla ani trenérovi Trpišovskému. Ten svého svěřence nezapomněl pochválit a uděla to hodně svérázným způsobem. Součka totiž přirovnal k počítači.

„Takový hráč se strašně těžko hledá. V hlavě má kompjůtr, vždycky stojí dobře, má neskutečná čísla,“ rozplýval se nad genialitou hráče, kterého má v kádru. Zároveň ale vyjádřil strach z toho, co bude, až se Souček posune jinam.

„Nechci ani myslet na to, že tady nebude. Jsem rád, že ho tu máme, a minimálně do zimy určitě mít budeme. Samozřejmě, týmy nejsou slepé, když vidí, jak je schopný odehrát takhle těžký zápas, nabídku za něj dají. Nahradit takového hráče, to je pro mě jako zkusit nahradit útočníka, co dá 30 gólů za sezonu,“ přiznal.

Prozatím si může svou hvězdu hýčkat a doufat, že na podzim bude pokračovat alespoň ve stejně dobrých výkonech jako doposud. Podobnými hláškami svého „miláčka“ třeba uchlácholí a sešívaná dvaadvacítka v Edenu vydrží i na jaře.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně