Bratranci na opačných stranách barikády. Rodinný duel hráčů z týmů rivalů

Velmi nevšední situace už druhým rokem nastává ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Za dva nesmiřitelné východočeské rivaly Hradec Králové a Pardubice hrají členové jedné rodiny.

Filip Zorvan je velmi mladý talentovaný ofenzivní hráč hradeckých votroků, zato Pavel Černý mladší už se dá považovat za zkušeného borce. Před dvěma lety přesídlil právě z Hradce do dvacet kilometrů vzdáleného města perníku. Zde přinášíme obsáhlý dvojrozhovor o tom, jak to mezi sebou mají.

Jaký spolu máte vůbec vztah? Vídáte se, jste v kontaktu?

Filip: Když jsem byl mladší, tak jsem byl často u Pavla doma. To znamená, že vztah jsme si k sobě vybudovali už v mládí a teď ho udržujeme. Nevídáme se třeba tolik, ale minimálně si píšeme každý den.

Když se Pavel vrátil z Kazachstánu, tak už Filip dostával prostor v áčku Hradce. Musel jste jeden druhému nějak pomáhat?

Filip: Když jsem začal nakukovat do áčka, tak Pavel v týmu ještě nebyl. Byli tam ale kluci, se kterými už hrál dlouho předtím, takže to mi pomohlo se začleněním. Pak když přišel, tak jsem s ním začal trávit čas stejně jako s ostatními. Nebylo to tak, že bychom chodili na kafe jenom spolu, ale chodili jsme všichni. Měli jsme a máme pořád v Hradci dobrou partu.

Pavel: Když jsem přišel, tak Zorvi už dostával prostor v chlapech, aby ukázal, co v něm je. Dostával ho pomalu víc a víc, takže já jsem mu pak už rozhodně nemusel nic ukazovat. Byl u chlapů pevně zabydlený, a to hlavně díky svým výkonům.

Jak jste nesl, když Pavel odcházel do Pardubic?

Filip: Bylo mi moc líto, že si s ním nezahraju. Já byl předtím totiž pryč. Když jsem se vrátil, tak se zrovna Pavel nedohodl s Hradcem na další smlouvě. Bohužel jsem si s ním moc nezahrál, ale to se nedá nic dělat.

Hrálo velkou roli, že je to zrovna přestup k největšímu rivalovi Hradce?

Filip: Pokud vím, tak Pavel to takhle nebral. Měl to prostě blízko z domu, takže neřešil, jestli jde o rivala nebo ne. Já mu to samozřejmě taky absolutně nezazlíval, přeju mu pořád jenom to nejlepší.

Pavel: Byly ve hře i další možnosti, ale já jsem upřednostňoval to, že zůstanu blízko domovu. Nabídka od Pardubic byla jasná a byli jsme domluvení snad za tři minuty. To, že jdu k rivalovi, jsem nijak ani nepociťoval. Říkal jsem si, že ani diváci mi to nemůžou mít za zlé, protože mně v Hradci nechtěli prodloužit smlouvu, takže o mě už nestáli. Já se nějak živit musím, takže jsem na nabídku Pardubic koukal jako na práci a neřešil jsem, jestli někoho naštvu nebo ne. Je to prostě život a takhle to přišlo.

Pavel Černý: Nekoukal jsem, jestli přestupem do Pardubic někoho naštvu

Co pro vás znamená derby? Předpokládám, že je to víc než obyčejný zápas…

Filip: Stoprocentně. Lidi to zajímá mnohem víc, točí se různé spoty a všude se o tom mluví. Je to zkrátka větší zápas než s ostatními týmy.

Pavel: Pro mě to bylo ještě o něco pikantnější minulý rok, protože jsem bývalé spoluhráče znal. Když se teď podívám na hradeckou soupisku, tak až na tři kluky jsou to všechno noví hráči. Ta pikantnost, že jsem hrál za oba, trošku mizí. Ale pořád je to derby o Východní Čechy a má to větší náboj než normální zápas. Navíc je tam Zorvi a mezi námi to vždycky má zvláštní náboj.

Hecujete se mezi sebou před těmito zápasy?

Filip: To víte, že jo. Hecujeme se a uzavíráme různé sázky. Třeba o večeři. Naštěstí má Hradec mnohem lepší bilanci. Od sezóny 2013/2014 s Pardubicemi nikdy neprohrál, takže se mám dobře.

Pavel: My se hecujeme téměř před každým zápasem, nejen před derby. Před tím se to ale ještě víc vyhrotí. Už se těším na to další, protože vyhrajeme a konečně pohostí Filip mě jednou. Sázku minimálně zdvojnásobím, aby to měl pořádně drahé.

V prvním zápase za Pardubice proti Hradci dal Pavel krásný gól z dálky. Padlo k tomu něco i na hřišti?

Filip: Já mu to přeju. Pogratuloval jsem mu ke krásné střele, protože byla fakt výstavní, ale jsem rád, že jsme to pak otočili a že já byl ten šťastnější, i když on dal takový pěkný gól.

Pavel: Ten gól byl důležitý. Byl navíc první za Pardubice a čekal jsem na něj tři kola. Byl jsem rád, že jsem to zlomil. Šli jsme do vedení, ale nedotáhli to ani k bodu, který jsme si zasloužili. Od Zorviho bylo milé, že mě za ten gól pochválil. Pak jsme se ale samozřejmě na hřišti pošťuchovali. Vždycky probíhají takové narážky. Sranda musí být.

Komu při derby fandí Pavel Černý starší? Legenda nejen hradeckého fotbalu…

Pavel: Já myslím, že teď už Pardubicím. U nás se vždycky drželo, že rodina je rodina a ta je nejdůležitější. Podle mě teď už fandí nám.

Filip Zorvan: Hradec 5:0 vyhraje. Pavel Černý: To ses asi zrovna probudil, ne?!

V čem je největší přednost a slabina toho druhého?

Filip: Největší přednost jsou určitě jeho zkušenosti, práce tělem a i s míčem je šikovný. Je to fotbalista. Největší slabinou je asi rychlost, ale tu tím přehledem nahrazuje. Takže ani to bych jako velké minus neviděl.

Pavel: Jeho přednost je ta, že chce pořád hrát dopředu. Rád míč přidrží a hlavně ho zvládne udržet. Jeho slabina je ta, že ještě pořád není tak efektivní v koncovce. Na to, jaký je to hráč a kolik má šancí, by těch gólů měl střílet ještě daleko víc.

Jak dopadne první derby v sezóně, které se hraje v Hradci 11.11.?

Filip: Já doufám, že vítězně, protože to je prostě derby. Ale kdo ví, Pardubice mají dobrý tým a minulý rok, bohužel, skončily dokonce před námi. Budeme jim to chtít oplatit a porazíme je.

Pavel: Bude to jednoznačná záležitost pro Pardubice.

Tipnete si i přesný výsledek?

Filip: Já myslím, že 5:0 pro Hradec.

Pavel: To ses asi zrovna probudil, ne?! Takovouhle blbost bys jinak nikdy nemohl říct. Já tipuji konečný výsledek 0:2.

 

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně