Přihlásil se, a pak ostrouhal: Repre? Lákají mě výzvy. Měl bych chuť. Šel bych, řekl Csaplár

V lize urval výhru proti Olomouci a při otázkách k repre neváhal vypálit, že by si na tu práci troufl. Při hledání trenéra pro národní tým padlo i jméno Josefa Csaplára, který s Příbramí prozatím předvádí vcelku výkony. Nakonec mu ale možné angažmá nevyšlo.

Trenér pro národní tým? Ještě před pár dny nebylo zcela jasno. A tak se lodivod reprezentační lavičky hledal, kde se dalo. Zákulisními kuloáry létalo jméno za jménem a v záplavě možných kandidátů se objevil i současný kouč Příbrami Josef Csaplár.

Aby také ne. Se Středočechy hned po roce ve druhé lize vybojoval postup a dobré skóre prozatím drží i v nejvyšší soutěži. Příbram dokázala obrat Sigmu, uhrát remízu se Spartou nebo smáznout Duklu a po osmi kolech okupuje 6. příčku FORTUNA:LIGY.

A právě po triumfu s Olomoucí se úspěšný vládce příbramské kabiny nechal slyšet, že pokud by přilétla konkrétní nabídka, určitě by neváhal a velkou výzvu v podobě reprezentace přijal.

„Já do toho měl chuť, šel bych. Ale aby za mnou někdo přišel, to ne, nevím, jestli se něco takového dělo. Ale lákají mě cíle, výzvy, proto říkám, že bych to vzal,“ řekl k nejprestižnější funkci ve fotbalovém Česku.

Zároveň přiznal, že mu polichotilo hlasování fanoušků, v němž prý byl hodně vysoko. „Jestli můžu něco říct, tak bych chtěl opravdu poděkovat lidem, kteří hlasovali v jedné anketě. Volal mi to známý, že vyšel článek a já pod ním měl ze čtrnácti patnácti tisíc hlasujících 37 procent, kteří by si mě uměli představit u reprezentace. Byl jsem před Šilhavým. To mě až dojalo.“

Nenápadně tak naznačil, jak by se mu role trenéra národního týmu líbila. Fotbaloví funkcionáři se ale nakonec rozhodli jinak a pasovali na uvolněnou pozici po Karlu Jarolímovi největšího favorita Jaroslava Šilhavého. Josef Csaplár proto musí ještě počkat. Třeba až s Příbramí vyhraje titul.  

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně