Magická čísla víkendového programu FORTUNA:LIGY

17. 09. 2018 / Michal Janoštík

Článek náhled

Foto: fcfastavzlin.cz

Po víkendových zápasech jsme si posvítili na zajímavá čísla z FORTUNA:LIGY. Lekce z produktivity či naopak střelecká chuť na českých stadionech. A také jeden nečekaný lídr.

Slušná porce střel, žádný gól

Dvacetšest. Tolik střel vyslal Jablonec v rámci osmého kola FORTUNA:LIGY směrem k brance Mladé Boleslavi. Osmnáct z nich sice nezamířilo mezi tři tyče, ale i tak se jednalo o nesmírnou střeleckou aktivitu. Na vítězství to ovšem nestačilo, ba naopak.

Hosté ukázali domácím, že někdy méně znamená opravdu více. Na tři branky jim stačilo ze šesti střel čtyřikrát trefit branku a debakl byl na světě. Vědomi si toho byli i hráči Jablonce, kteří si po zápase sypali popel na hlavu. Vždyť v týdnu je čeká poharový zápas s Rennes a Jablonec již přes 180 minut nedal gól!

„Je to tak. Oni třikrát vystřelili na bránu a dali tři góly," popisoval důvody prohry Tomáš Holeš. „V prvním poločase jsme měli spoustu rozjetých akcí, ale bohužel nám chyběla kvalita v závěrečné fázi, kdy jsme to nedokázali dotáhnout do gólu. V druhé půli jsme měli také dost šancí, ale vše ztroskotalo na jejich brankáři. Prostě nám scházelo kvalitní zakončení."

V neděli to na českých stadionech padalo

Tři. To byl průměr vstřelených branek v nedělních čtyřech zápasech. V naší lize za to fotbalisté umí pořádně vzít a prosadit se. Na stadionech se díky tomu nebavili pouze fanoušci, ale určitě i sami hráči. Vždyť s takovým počtem branek je hra vždy zajímavější.

Na Dukle v souboji s Libercem padly jen dvě branky, čtyři ovšem viděli fanoušci na Slovácku, kde Slavia vyhrála 3:1. Boleslav již ve výše zmíněném souboji porazila Jablonec 3:0 a Teplice doma přehrály Karvinou 2:1.

Na stadion prvoligového klubu byla v neděli radost zavítat. Nezbývá než doufat, že takových přestřelek uvidíme více. Fanoušci jistě dají za pravdu, že se jim tak útočný fotbal líbí.

Zlín jako lídr tabulky?

Devatenáct. To byl počet bodů, které měl po páteční výhře 1:0 nad Bohemians, na svém kontě Zlín. Ten se tak po dvou letech alespoň na den podíval na čelo tabulky. Se skóre 15:5 patří mezi největší překvapení celé sezóny a bude zajímavé sledovat, kam až to zlínští dotáhnou.

Ti minulou sezónu po vydařeném podzimu na jaře bojovali o holé přežití. Nakonec to zvládli a před touto sezónou angažovali trenéra Michala Bílka. Bývalý lodivod české reprezentace dokázal s Fastavem divy a fanoušci si jej ihned oblíbili.

Zlín přešel na systém tří stoperů, hraje daleko více útočněji a přináší to své výsledky. V dalším kole jej čeká konfrontace s Baníkem, který koučuje extrenér Moravanů, Bohumil Pánik. To bude určitě hodně zajímavá bitva. Máme se na co těšit!

#Tak určitě
Nejnovější : články