Tomáš Vaclík a záhada sluchátek, ACS a elektronické sporty a Džeko jako student

13. 09. 2018 / Michal Janoštík

Článek náhled

I tento týden se na sítích objevila vlna pozitivních zpráv, fanoušci mluví například o rituálu Tomáše Vaclíka, spojení pražské Sparty a esportového týmu či úspěchu Edina Džeka.

Tomáš Vaclík a záhada sluchátek vyřešena

Tomáš Vaclík, brankář španělské Sevilly a české reprezentace, se na svém facebookovém profilu svěřil se svým předzápasovým rituálem. Fanoušci jej často mohli vidět se sluchátky v uších a mohlo se jim tak zdát, že se spoluhráči není příliš velký kamarád. Nyní to brankář, kterému se v posledních týdnech náramně daří, uvedl na pravou míru.

Hudba pro něj znamená více, než by se mohlo zdát. Pomáhá mu při koncentraci před zápasem a nakopává ho k těm nejlepším výkonům. „Mám je pro to, abych se trochu uzavřel do takové své bubliny, nevnímal tolik okolí a už myslel jen na zápas. Když vejdu do kabiny, odkládám je, ale někteří hráči se s nimi jdou třeba ještě protáhnout," sdělil svým fanouškům.


Od autobusu mu v uších vždy hraje Majk Spirit, slovenský rapper s jeho skladbou Nebuď tragéd, to je rituál, jenž se u Tomáše nemění. Celkově se svěřil, že jeho oblíbenými interprety jsou hlavně ti čeští s hlubším textem. Nepohrdne ale ani latinskoamerickými popovými vypalovačkami.

Sparta si plácla s eSubou vstupuje do elektronického sportu 

Pražská Sparta jako první klub na české scéně vstupuje do světa profesionálního počítačového hraní. V týdnu si plácla s organizací eSuba, se kterou na projektu bude spolupracovat. Za ACS tak budou hrát profesionální hráči hry FIFA, kteří se zároveň stanou placenými profesionály.


„eSports je obor, který se rychlým tempem rozjíždí po celém světě a jeho důležitou součástí jsou i fotbalové kluby. Chceme, aby Sparta v tomto odvětví, podobně jako v mnoha dalších, udávala v rámci České republiky trend,“ nechal se slyšet marketingový ředitel AC Sparta Praha Kamil Veselý.


Při tiskové konferenci si jeden poločas zahrál Lukáš Vácha s profesionálním hráčem FIFY Simonem "xXTottiNho" Halem, který za eSubu už nějaký ten pátek hraje. TottiNho v něm porazil zkušeného záložníka Sparty 3:0. Došlo i k úsměvné situaci poté, co právě Lukáš Vácha vstřelil branku sám sobě. Oba totiž hráli za tým Sparty a právě Vácha se v rukou hráče eSuby prosadil.


Po vzoru dalších evropských klubů jako jsou PSG, Manchester City, FC Kodaň, Schalke, AS Řím, Ajax Amsterdam či Nordavind se do těchto neprobádaných vod vrhá i Sparta. Doufáme, že se klukům ve spojení s nejúspěšnějším esportovým týmem u nás bude dařit. Držíme palce!

 

Edinův hattrick nenechává nikoho chladným

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Godina ispunjena srecom najvecom, ljubavi neizmjernom i smijehom, kojeg nikad dosta! Sretan rodjendan, sine nas! #Daniboy #devetideveti #1 #happybirthday ❤️

Příspěvek sdílený Edin Dzeko (@ed_dzeko),

Bosna a Hercegovina ve skupině C Ligy národů porazila Severní Irsko 2:1. Edin Džeko sice branku nevstřelil, ale na jednu přihrál. Ten největší úspěch ovšem stihl při návštěvě Sarajeva. Na srazu si totiž stihl odskočit do školy, kde splnil zkoušky ze sportovního managementu, a uzavřel tak svou dráhu vysokoškolského studenta.


Co to pro něj znamená? Šeptá se o tom, že po konci své kariéry by se ve svém momentálním klubu AS Řím, mohl dostat do vedení klubu. V něm by mohl spolupracovat s ikonou Římanů v podobě Francesca Tottiho. To by byla opravdu velmi zajímavá dvojice.


A aby toho nebylo málo, potomek Edina oslavil svůj první rok na světě. Tolik radosti v jednom týdnu je naprosto úžasné. My velmi gratulujeme a přejeme, aby se tak dařilo i nadále!

#Vlní sítěmi
Nejnovější : články