Zklamaný Kadeřábek: V autobuse taky neřvu na řidiče, že jede pomalu

11. 09. 2018 / Martina Kramerová

Článek náhled

Foto: Přihraj

Fotbalová liga se zastavila na krátké pauze a na řadu přišla reprezentace. Duely Ligy národů se ale českým hráčům vůbec nepovedly a fanoušci se k tomu postavili po svém. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. O nezapomenutelný výrok se tentokrát postaral bek Kadeřábek.

Studená sprcha. A pro fanoušky navíc dvojitá. Česká reprezentace nestačila v úvodním duelu Ligy národů na Ukrajinu a zapsala do tabulky soutěže těsnou prohru 1:2. Fotbaloví příznivci tak museli spolknout hořkou pilulku zklamání.

Navíc se do většiny z nich pustili i samotní hráči. Ti sice nepředvedli dobrý výkon, rozhodně ale dle jejich slov nebyl takový, aby se z hlediště ozývaly nadávky. Svérázně okomentoval dění v ochozech třeba obránce Kadeřábek, který situaci dokonce přirovnal k autobusové dopravě.

„Jdu házet aut a někdo na vás křičí, že jste, ani nechci říkat co. Já kdybych šel na fotbal, na hráče bych neřval. V autobuse taky neřvu na řidiče, proč jede tak pomalu. Autobusák taky udělá nějakou chybu, zastaví o deset metrů dál anebo projede na červenou. A nic mu neřekneme. Je to naše práce, která se nemusí dařit,“ nebral si servítky s fanoušky, kteří nešli pro urážku či nadávku vůbec daleko.

Pak svá slova ale zmírnil. „Devadesát procent lidí přijde fandit. Pak se tam vždycky najdou tihle další jedinci,“ řekl.

Frustrovaným fanouškům zkrátka ruply nervy, jak to často bývá. A to nevěděli, co čeká jejich oči v dalším duelu s Ruskem. Stejně tak mohlo být úzko i hráčům, jimž by na stadionu zcela jistě pomohlo spíš pozirivní podporování.

Nejlepší recept, jak neurvalým pseudofandům zacpat pusu? Postavit se k tomu líp. Protože když opravdoví fanoušci vidí bojovnost a nasazení, povětšinou jdou pro sprostá slova daleko. A fotbaloví příznivci? Ti by mohli alespoň občas přimhouřit oči a zkrátka fandit. Fotbal je přece zábava. Tak proč svému týmu nefandit celou dobu a to i v případě, že se prohrává?

#Tak určitě
Nejnovější : články