Jarolím se nežinýroval: Spartu by měl sledovat spíš trenér Rumunů, nebral si servítky kouč repre

05. 09. 2018 / Martina Kramerová

Článek náhled

Foto: Twitter Chris Boothroyd

Tak tomu se říká rána pod pás. Pro Spartu a navíc od trenéra národního týmu. V nominaci na Ligu národů se neobjevil ani jeden hráč letenského celku a Karel Jarolím absenci nezapomněl náležitě zdůvodnit. Ve Spartě podle něj není z Čechů skoro žádný výběr.

O víkendu pohltil fotbalové dění v republice velký ligový šlágr mezi Slavií a Plzní, ještě předtím však rozvířil stojaté vody Karel Jarolím. Reprezentační trenér vynesl na světlo světa nominaci pro Ligu národů a ve výčtu jmen jakoby zapomněl na hráče jednoho z nejvýznamnějších českých klubů.

Překvapené reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a bývalý trenér Slavie se dostal pod palbu zvídavých otázek na tělo. Na dotazy ohledně absence fotbalistů Sparty odpověděl stručně a výstižně.

„V minulosti to bylo tak, že Sparta, Slavia, Plzeň a dřív Dukla a Bohemka do reprezentace hráče dávaly, bylo to postavené na hráčích z těchto klubů. Když se člověk na Spartu  dívá teď, je to příprava spíš rumunského nároďáku. Spíš by ji měl sledovat víc rumunský trenér než já. Taková je realita,“ popsal důvody svého rozhodnutí.

Tím ale spíš jen přilil olej do ohně. Z Letné se totiž ihned ozvaly nesouhlasné komentáře. Kouč si ale stál na svém a svůj výrok nezměnil ani nepoopravil. Přiznal jenom to, že v záplavě omluvenek přemýšlel nad Josefem Šuralem, ten má ale rovněž zdravotní trable, a tak se v sestavě neobjeví ani on.

„Přiznám se, že jsme chtěli donominovat i Pepu Šurala, ale ten má zdravotní problémy, nějakou virózu,“ řekl.

V reprezentačním dresu se naopak bude prohánět hned osm slávistů. Třeba záložník Jan Sýkora, který si na adresu sparťanů okamžitě rýpnul. „Je to škoda, nemám si tady na srazu z koho dělat srandu,“ začal zlehka.  „Ale je to těžké, v současnosti tam hrají jen dva Češi,“ navázal na Jarolímova slova a stejně jako kouč poslal na Letnou malé popíchnutí.

Teď zbývá už jen ukázat to nejlepší na hřišti. Bude se reprezentaci dařit i bez sparťanů, nebo ne? Početná skupina slávistů proti Plzni ukázala, že si nominaci zaslouží. Ukáže se i v národním týmu?

#Tak určitě
Nejnovější : články