Trenér Slovácka Michal Kordula: Dostali jsme ránu přímo do rozkroku. Zaslouženě

28. 08. 2018 / Vojtěch Jurák

Článek náhled

foto: fcslovacko.cz

První letošní derby proti Zlínu se fotbalistům Slovácka vůbec nepovedlo. Už po půli prohrávali o dva góly, nakonec rupli 0:4. Od regionálního rivala navíc taková porážka bolí dvojnásob.

Trenér týmu Michal Kordula byl z výkonu Slovácka zklamaný, rozčarovaný. „Prohráli jsme zcela zaslouženě, zápas jsme odehráli hrozným způsobem.“

Jeho svěřenci už od prvních minut za soupeřem zaostávali a během první půlhodiny dvakrát inkasovali. „Zlín nastoupil s mnohem větším drajvem, byl všude. Naopak my jsme byli leklí, profesorští. Hráli jsme hrozně pomalu, nenabízeli jsme se...“

Poprvé se Fastav prosadil z penalty, kterou bezpečně proměnil Poznar, druhý gól Zlína přidal Bartošák, jehož pohledná střela zapadla do horního rohu branky. „Dolehla na nás deka dvou gólů v prvním poločase,“ myslí si Kordula. „Ta by dolehla i na silnější mužstva, ale my jsme tomu šli naproti. Ve druhém poločase jsme s tím chtěli něco udělat. Místo toho nás Traore při třetím gólu vykoupal v obraně a bylo po zápase,“ komentoval akci, která skončila gólem Železníka. Na konečných 0:4 pak po hodině hry upravil Matejov.

„Nejenom derby, ale všechny ligové zápasy se hrají na krev. Pokud začnete uskakovat v osobních soubojích, přemýšlet, zda do nich vůbec běžet... tak dostanete ránu. My jsme dneska dostali ránu přímo do rozkroku a dostali jsme ji zcela zaslouženě,“ nešetřil trenér Slovácka sebekritikou.

Utkání dvou krajských rivalů tradičně poutalo pozornost. Zápas se odehrál před zaplněným stadionem a doprovázela jej hlasitá, bouřlivá kulisa. „Mám obdiv k našim fanouškům, kteří mužstvo povzbuzovali celý zápas. Za to bych jim chtěl poděkovat,“ vyzdvihl trenér příznivce Slovácka.

Vysoká a jasná porážka se Zlínem se však vstřebává velmi těžce, což mužstvo moc dobře ví. „V derby se nemůžeme prezentovat takovým způsobem,“ omlouval se Kordula za předvedený výkon. Slovácko má nyní velkou motivaci vrátit Zlínu porážku. Podruhé se oba týmy střetnou v prvním kole jarní části, tentokrát na hřišti Fastavu.

 

#Tak určitě
Nejnovější : články