Vemte si volno, žádné výmluvy neberu, řekl trenér postupující Opavy Skuhravý

05. 05. 2018 / Marek Janoš

Článek náhled

Foto: Instagram/Slezský FC Opava

Slezský fotbalový klub splnil svým fanouškům po třinácti letech sen o nejvyšší lize. Opava si o víkendu definitivně pojistila postup mezi ligovou smetánku. Trenér vedoucího týmu Fortuna národní ligy Roman Skuhravý pozval fanoušky na poslední utkání po svém.

Opava si v příští sezoně zahraje Fortuna ligu. Ve Slezsku vypukla žluto-modrá euforie. Po loňském neúspěšném snažení či senzační jízdě až do finále domácího poháru se Opava konečně dočkala postupu do nejvyšší soutěže. Vlnu veselí podpořil i trenér Roman Skuhravý.

Takto pozval fanoušky na poslední domácí zápas. „Postup do ligy jsme udělali pro vás. Neberu žádnou výmluvu, maximálně od lidí, co pracují v atomový elektrárně nebo jako chirurgové na sále,“ začal nezvyklou zdravici na středeční domácí utkání s Příbramí.

„Prostě berte si refundačky a neplacený volno. Hráči si zaslouží, abyste ve středu byli na zápase. Protože není nic lepšího, než abychom si společně užili postup do ligy,“ burcoval fanoušky.

Město v severovýchodní části Česka je na nohou a dá se očekávat, že fanoušci stadion s kapacitou 7550 míst v posledním druholigovém zápase SFC vyprodají. V příští sezoně už bude klub prvoligový.

Trenér Skuhravý vybojoval postup se svými svěřenci tři kola před koncem. K jistotě Opavě stačila remíza 1:1 na hřiště Olympie Praha, zároveň totiž klopýtl nejbližší pronásledovatel Hradec Králové v Ústí nad Labem.

Opava vede tabulku s 56 body a postup jí už nikdo nevezme. V posledním domácím kole hostí Příbram, která také bojuje o návrat mezi elitu. Opava hrála nejvyšší soutěž naposledy v sezoně 2004/2005. Tehdy uhrála 24 bodů, což jí k záchraně nestačilo. Navíc SFC bylo po konci ligy šest bodů odečteno. Klub tak skončil své prvoligové působení po pouhých dvou sezonách.

 

 

#Tak určitě
Nejnovější : články