Vemte si volno, žádné výmluvy neberu, řekl trenér postupující Opavy Skuhravý

Slezský fotbalový klub splnil svým fanouškům po třinácti letech sen o nejvyšší lize. Opava si o víkendu definitivně pojistila postup mezi ligovou smetánku. Trenér vedoucího týmu Fortuna národní ligy Roman Skuhravý pozval fanoušky na poslední utkání po svém.

Opava si v příští sezoně zahraje Fortuna ligu. Ve Slezsku vypukla žluto-modrá euforie. Po loňském neúspěšném snažení či senzační jízdě až do finále domácího poháru se Opava konečně dočkala postupu do nejvyšší soutěže. Vlnu veselí podpořil i trenér Roman Skuhravý.

Takto pozval fanoušky na poslední domácí zápas. „Postup do ligy jsme udělali pro vás. Neberu žádnou výmluvu, maximálně od lidí, co pracují v atomový elektrárně nebo jako chirurgové na sále,“ začal nezvyklou zdravici na středeční domácí utkání s Příbramí.

„Prostě berte si refundačky a neplacený volno. Hráči si zaslouží, abyste ve středu byli na zápase. Protože není nic lepšího, než abychom si společně užili postup do ligy,“ burcoval fanoušky.

Město v severovýchodní části Česka je na nohou a dá se očekávat, že fanoušci stadion s kapacitou 7550 míst v posledním druholigovém zápase SFC vyprodají. V příští sezoně už bude klub prvoligový.

Trenér Skuhravý vybojoval postup se svými svěřenci tři kola před koncem. K jistotě Opavě stačila remíza 1:1 na hřiště Olympie Praha, zároveň totiž klopýtl nejbližší pronásledovatel Hradec Králové v Ústí nad Labem.

Opava vede tabulku s 56 body a postup jí už nikdo nevezme. V posledním domácím kole hostí Příbram, která také bojuje o návrat mezi elitu. Opava hrála nejvyšší soutěž naposledy v sezoně 2004/2005. Tehdy uhrála 24 bodů, což jí k záchraně nestačilo. Navíc SFC bylo po konci ligy šest bodů odečteno. Klub tak skončil své prvoligové působení po pouhých dvou sezonách.

 

 

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně