Od poháru přes MSFL až po krajský přebor, Groundhoppík v týdnu nelenil

26. 08. 2018 / Michal Janoštík

Článek náhled

Foto: Pexels

Groundhoppík byl v minulém týdnu velmi aktivní. Navštívil nejedno místo v Česku a přinesl vám zajímavý pohled na fotbalové hody. Netradiční střídačky v Kozlovicích, prvotřídní klobáska v Kroměříži nebo přestřelka ve Vysoké nad Labem.

Divizní tým Kozlovic přivítal na svém malebném stadionku druholigové Znojmo. To tu sice s přehledem vyhrálo, ale svátek fotbalu shlédlo bez mála osm stovek fanoušků. Netradiční hlavní tribuna se zabudovanými lavičkami pro hráče byla plná, divácí nezastírali obdiv nad hrou soupeře a děti se z nedaleka vraceli do místní hospůdky v mokrých plavkách. Tropický den si všichni užili a Groundhoppík zde strávil příjemný čas.

V pátek jsme se přesunuli do již přeci jen vyhrocenější atmosféry. Okresní derby v MSFL proti sobě svedlo Hanáckou Slavii Kroměříž a Spartak Hulín. Kluby od sebe dělí pouhých pár kilometrů a není tedy divu, že již jejich začátky provázela velká rivalita. To šlo ostatně vidět i na hřišti, kde si hráči nic nedarovali. S nejvyhlášenější klobáskou v MSFL se na to hledělo náramně. Přestřelka skončila 4:2 a my byli svědky 50. gólu Jana Silného v dresu Kroměříže. Ve 23 letech historicky nejlepšího střelce soutěže!

Na závěr jsme zamířili do Královéhradeckého kraje. Vysoká nad Labem zde v derby přivítala Sokol Třebeš. Třebeš je coby kamenem dohodil, proto zde má derby vždy velký ohlas. Není nouze o vyhrocené zákroky, ale i krásné góly a ještě větší dávku snahy. V boji o řeku Labe, jak jeden z fanoušků označil toto utkání, vyhráli nakonec domácí. Konečný výsledek byl 4:1 a my se tak rozhodně nenudili. Udrželi jsme si díky tomu vysoký gólový průměr tohoto týdne. Groundhoppík si zkrátka uměl vybrat!

 

#Groundhoppík doporučuje
Nejnovější : články