Groundhoppík na cestách: Okresní derby v Kroměříži a nejlepší klobásky v MSFL

26. 08. 2018 / Michal Janoštík

Článek náhled

Groundhoppík zamířil v pátek na okresní derby mezi domácí Kroměříží a Hulínem. Oba kluby od sebe dělí pouze osm kilometrů a k rivalitě jsou předurčeny již od svého vzniku.

Psal se rok 1903, když z pohnutků studentů vzniká na území Kroměříže první oficiální fotbalový klub. Hulín nelení a o rok později také zakládá klub. Především v Hulíně je počátek klubu spjat se studenty Reálného gymnázia v Kroměříži, kteří se studenty z historického města často měřili síly. Když opodál vznikl v Kroměříži první oficiální klub, musel i v Hulíně. Na rivalitu tak bylo zaděláno vlastně od samotného začátku.

Oba celky mezi sebou za roky působení odehrály nespočet bitev, od sezóny 2010/2011 navíc společně hrají MSFL a jejich vyhrocené zápasy vždy stojí za to. V šestnácti zápasech od té doby vyhrál Hulín pět střetnutí, Kroměříž osm a zbylá skončila remízou. Na sedmnáctý se vydal i náš Groundhoppík.

Již po příjezdu je jasné, že derby mezi Hanáckou Slavií Kroměříž a Spartakem Hulín fanoušky táhne. Přijíždíme hodinu předem a už nyní jsou fanoušci na nádherném stadionu, kterým domácí disponují. Vlastně už při vchodu je jasné, že v Kroměříží mají za sebou dlouhou a úspěšnou historii.

Stadion s podobnými rozměry, velikostí tribuny či umělým osvětlením byste v MSFL hledali jen s obtížemi. Důležitá informace pro fotbalové fandy, klobásky tu mají nejlepší v celé soutěži. V okénku udírny se za přátelskou cenu můžete přesvědčit sami. Je libo křen, papričky, okurky navíc? Žádný problém, ke skvělé klobásce přílohy kolik si naberete. 

Samotné utkání se odehrávalo ve velkém tempu. Ačkoliv Kroměříž byla favoritem, do vedení šel Hulín po jednom z úniků. V posledních čtyřech minutách prvního poločasu ale domácí otočili skóre a šli do šaten spokojenější.

Již v první části zápasu rozdal rozhodčí čtyři žluté karty a kdyby byl přísnější, rozhodně se mohlo i začervenat. K tomu nakonec nedošlo, hráči se uklidnili a hlavně ke konci jsme sledovali prvotřídní fotbal. Hulín se dostal na dostřel jediné branky a bojoval o cenný bod.

V kádru Hanácké Slavie ovšem hraje historicky nejlepší střelec MSFL Jan Silný, který v nastavení završil hattrick a byl to právě on, kdo se stal ústřední postavou regionálního derby. Ve svých 23 letech odehrál za Kroměříž 55 utkání a derby uzavřel svým jubilejním 50. gólem. A to i přes to, že se dohrávalo za šera, kdy míč už ani pořádně nešel vidět. Osvětlení zůstalo nevyužito.

#Groundhoppík doporučuje
Nejnovější : články