Opavský kouč Skuhravý: Když mužstvo prohraje bitvu, měl by se za něj postavit generál. A to jsem já

21. 08. 2018 / Martina Kramerová

Článek náhled

Foto: sfc.cz

Roman Skuhravý po zpackaném duelu své Opavy vzal vinu na sebe. Slezané na půdě Mladé Boleslavi schytali ledovou sprchu a odjížděli ze středních Čech s debaklem 1:6. Kouč ligového nováčka našel jasného viníka.

Začalo to gólem z 2. minuty. A skončilo šestibrankovým fiaskem. Opava neměla v Boleslavi vůbec dobrý den. Měla spíš takový, který by se dal vyloženě označit jako černý. Nebo i jinak. Jako Den Blbec. Lodivod opavské lavičky se ale k prohře postavil čelem a přesně popsal, kde jeho celek lidově řečeno tlačila bota.

„Inkasované góly nebyly systémové, ale padly z toho, na čem pracujeme. Nechceme přecházet nahoru jednoduchým míčem, chceme hrát fotbal,“ řekl, proč měla Boleslav podle něj tolik navrch.

„Nejjednodušší by bylo sesekat hráče, ale to ode mě nikdo neuslyší. Když se daří, může trénovat má manželka, když se nedaří, ukáže se trenér a kvalita týmu,“ dodal vzápětí. A navíc jako viníka neoznačil ani tak hráče jako sebe. „Když mužstvo prohraje bitvu, tak by se za něj měl postavit generál. A to jsem já.“

Celý duel navíc přirovnal k „fyzickému“ střetu. „Když dostat do držky, tak pořádně,“ ulevil si od plic. Jeho výrok by případně mohl obměkčit představitele Opavy. V kuloárech se totiž pomalu začíná hovořit o možné trenérské výměně. I sázkaři už zřejmě plní kurzové kolonky. A není to žádné překvapení. Skuhravého svěřenci si v pěti ligových kolech připsali pouze jediný bod a krčí se na 14. příčce.

Sám kouč ale nic nevzdává a o tom, že by trenérskou funkci složil, neuvažuje. „Jsem daleko k tomu, abych řekl, že končím. To je to nejjednoduší, co bych mohl udělat," řekl. Prostě slova chlapa.

#Tak určitě
Nejnovější : články