Groundhoppík na cestách: Regionální derby v Šumperku vyhrálo HFK Olomouc

20. 08. 2018 / Michal Janoštík

Článek náhled

Foto: fotbal-sumperk.cz

Třetí kolo Divize E se postaralo o zajímavé střetnutí mezi blízkými městy. Krajská Olomouc poměřila síly s okresním Šumperkem. Ačkoliv oba kluby od sebe dělí pouze pár desítek kilometrů, ještě před rokem by se jen stěží potkaly.

Utkání HFK Olomouc s Šumperkem bylo v minulém roce ještě nemyslitelné. Holický klub se vyhříval v MSFL a Šumperk hrál v Divizi D. Osud to však vzal do svých rukou a zařídil, že se oba týmy letos potkají minimálně dvakrát. Šumperk změnil divizi, HFK spadlo po dlouhé době o ligu níže.

Pro HFK nastaly těžké časy. Klub, který patřil dlouho mezi účastníky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a v Olomouci šlapal na paty městskému rivalovi Sigmě, propadl během pěti let z F:NL do divize. Před jedenácti lety ho přitom dělila jediná příčka od postupu do české nejvyšší soutěžr.

Zápas se konal v Šumperku, kde je areál na divizní tým nebývale velký, často je využíván pro atletické závody. V neděli jste si zde ale pro změnu v klidu mohli dát klobásku. 

Zápas v horkém srpnovém dni sledovalo 130 diváků. Holice dokázala, že se chce dostat zpět do třetí ligy, ihned od začátku Šumperk drtila a k ničemu jej nepustila. Doplácela ovšem na špatnou koncovku, za což byla pět minut před koncem prvního poločasu potrestána. Filip Rozsíval totiž rozvlnil síť hostů a do kabin šli překvapivě spokojenější domácí hráči.

Na začátku toho druhého mohlo být ještě hůře, Miroslav Podhorný ale svůj úprk nezakončil ideálně. HFK přidalo a zlepšilo i koncovku, za což přišla brzy odměna. Jakub Juráš vyrovnal a zavelil k mohutnému tlaku, jenž rezonoval v penaltový zákrok v 84. minutě. Gólman Ladislav Max ve vápně a fauloval a k bouřlivé nevoli fanoušků rozhodčí ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. K němu se postavil Luboš Horka a zkušeně vystřelil Holici tři body.

Jak řekl asistent Šumperku Radim Netopil, nervozita a důležitost zápasu šla na hráčích hodně vidět a hlavně darovaná penalta jej vůbec nepotěšila. Přes výhru nebyl spokojený ani trenér HFK Jiří Derco, který si stěžoval na zakončení svých hráčů, kteří v neděli hráli na kvalitním trávníku, kde se nehrálo s křivými lajnami, krtky na hřišti, ale ani tak se jim v koncovce nedařilo.

Regionální derby mezi Šumperkem a 1. HFK Olomouc tedy skončilo lépe pro hostující tým, v druhé části sezóny ovšem oba kluby čeká jistě zajímavá odveta, která se uskuteční v Olomouci. Již teď se místní fanoušci určitě na souboj těší a i na jaře to jistě bude napínavé utkání.

#Groundhoppík doporučuje
Nejnovější : články